TOKAJSKÝ VÝBER 6-putňový


P rvým krokom je príprava základného vína, ktoré použijeme na výrobu. Cibéby zberajú oberači ručne niekoľko týždňov. Následne sa triedia podľa nami stanovených prísnych kvalitatívnych parametrov. Počas spracovania sa držíme tradičných postupov a zároveň moderných pohľadov na vína.

Charakteristika

Tokajský výber

Vyrába sa alkoholovým kvasením po zaliatí cibéb muštom s cukornatosťou najmenej 21° NM. Tokajské výbery vyzrievajú najmenej tri roky, z toho najmenej dva roky v drevených sudoch.

Tokajský výber 6-putňový

V chuti sa prejavujú a miešajú arómy čiernej kávy a horkej čokolády, postupne prekvapí nádherná aróma ruží a celkový zážitok dotvorí krásny medový chvostík. Obsahuje minimálne 150 g/l zvyškového cukru.

Cibeba * - slovo arabského pôvodu - sušené hrozno zasiahnuté ušľachtilou plesňou Botrytis cinerea, ktorá obsahuje 40-60% cukru

Patrí medzi naše Tradičné vína

Klasická oxidatívna technológia, siahajúca hlboko do minulosti, predstavuje dozrievanie tokajských vín v dubových sudoch v tufovej pivnici, pri stabilnej teplote 9-10 stupňov a za prístupu vzduchu. Naše vinárstvo verí, že tradície našich predkov odskúšaných a vypestovaných po stáročia, je nevyhnutné zachovať pre ďalšie generácie.

Základom je prístup vzduchu počas života vína, ktorá pomáha vytvoriť osobnosť vína v každom sude. Zachytenie okamihu harmónie je už potom úlohou vinára a jeho bdelosti. Najmä jedinečný štýl vín samorodných a tokajských výberov.

Slovenčina